Aktivity

 

Projekt „Vítr do plachet“ potrvá 2 roky (od 31. 5. 2013 do 30. 5. 2015) a je rozdělený celkem do 4 cyklů, které se uskuteční ve 4 městech v jižních Čechách a na Vysočině.  Každý z cyklů zahrnuje níže popsané aktivity, kterými postupně projdete.

 

Bilanční diagnostika a profesní poradenství

Hned na začátku se zúčastníte poradenského procesu s profesionály z agentury Signum a dostanete do ruky analýzu svých schopností, dovedností a zájmů, která vám pomůže vyjasnit si svá přání.  Z toho pak budeme vycházet v dalších aktivitách a při hledání vhodného pracovního místa pro vás.

 

Trénink pracovních návyků ve Virtuální firmě

V kurzu nazvaném Virtuální firma na vás čeká tzv. návrat do práce nanečisto. Získáte zde nejenom základy práce s počítačem, ale zdokonalíte se i v jeho praktickém užívání. V malých skupinkách se budete učit jak pracovat a komunikovat v týmu a setkáte se zde se situacemi, které zažívá a řeší normální pracující člověk.


Součástí Virtuální firmy jsou také dva víkendové workshopy, které vám budou předstírat pracovní cestu. Vybíráme pro ně příjemné prostředí v blízkém okolí vašeho bydliště a veškeré náklady na ubytování, stravu a jízdné jsou pro vás bezplatné.  První workshop se koná vždy na začátku, abyste se seznámil/a s ostatními účastníky. Druhý workshop je pak vždy na závěr, kde společně zhodnotíte výsledky své práce ve Virtuální firmě.

 

Orientace na trhu práce

Náplní tohoto kurzu je naučit se, jak si správně udělat životopis, jak napsat motivační dopis nebo jak se připravit na pracovní pohovor. Pomůžeme vám zorientovat se na současném trhu práce a ukážeme vám zajímavosti hledání práce přes internet.

 

Individuální akční plán

Zahrnuje a kloubí vaše přání a potřeby. Společně jej sestavíme tak, aby odpovídal tomu, co vy skutečně chcete.


Abyste měl/a představu, co takový plán vůbec obsahuje a obnáší. V této závěrečné fázi si sami vyberete rekvalifikaci, školení nebo kurz, který se vám bude hodit do vaší budoucí práce. Vybrat si také budete moci některý z oborů Národní soustavy kvalifikací nebo si udělat mezinárodně uznávané testy počítačové gramotnosti – ECDL. Součástí Individuálního akčního plánu je také koučink *, během kterého si vy sám/a za „doprovodu“ profesionálního kouče vyjasníte a podniknete kroky, které povedou ke skutečné změně ve vašem profesním či osobním životě.

 

* Koučink již nebude součástí 4. cyklu projektu, který se uskuteční na Vysočině.